Dbamy o zdrowie

8 listopada uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami po raz kolejny przystąpili do ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc”.

Tradycyjnie rodzice przygotowali wspaniałe, zdrowe śniadanie, aby pokazać, że posiłek ten jest najważniejszym posiłkiem dla każdego człowieka. Na  stołach królowały sery, zdrowe wędliny, warzywa, owoce, ziarna zbóż, orzechy, dżemy, miody. Uczniowie po zjedzeniu zdrowego śniadania przygotowali piramidy żywieniowe.Udział naszych uczniów w programie „Śniadanie daje moc” z pewnością przyczynił się do zwiększenia świadomość dzieci i rodziców, na temat roli śniadania w życiu dziecka dla jego prawidłowego funkcjonowania.

W sobotę 11 września 2016 roku  na boisku gmninnym odbyły się XI Biegi Ułańskie, w których wzieli udział zaproszeni goście, uczniowie zaprzyjaźnionej szkoły z Rydzyny, rodzice, nauczyciele, uczniowie ze szkół z Soboty, Oszkowicach i Waliszewie.

Święto Patrona Szkoły - Biegi Ułańskie.

Udział uczniów w zawodach sportowych o Puchar Tymbarku - Finał Województwa Łodzkiego.

Raz w miesiącu organizowane były wyjazdy na basen do Aquaparku w Kutnie. Wycieczki zostały zorganizowana w celu zaprezentowania uczniom alternatywnej formy spędzania czasu wolnego. Wycieczki na basen były świetną zabawą i integracją. Ćwiczenia i zabawy w wodzie  w bezpieczny i przyjazny sposób oswajają  z nowym środowiskiem, pozwalają pokonać strach i opór przed wodą. Uczniowie pod opieką ratowników i opiekunów mogli wykazać się umiejętnością pływania. Czas spędzony na basenie był dobrym sposobem na relaks.

16 stycznia 2017 r. odbył się feryjny wyjazd na kręgle do KręgielniKról Kul w Sukcesji.. Celem wycieczki było: propagowanie różnych form rekreacji i wypoczynku, zainteresowanie uczniów ciekawą dyscypliną sportu, integracja środowiska uczniowskiego, zacieśnianie relacji koleżeńskich.  Uczniowie mieli możliwość poznania sposobów aktywnego spędzania wolnego czasu. Uczyli sie kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych. Współzawodnictwo na torze wiązało się ze świetną zabawą.

Lekcja na kręgielni była wspaniałą rozrywką dla naszych dzieci. Gra okazała się niezwykle wciągająca. Uczniowie świetnie radzili sobie z tą nową dla nich dyscypliną sportu. Dużą frajdą było zbijanie kręgli i zdobywanie punktów dla swojej drużyny. Pobyt w kręgielni dostarczył dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń i emocji. Okazał się fantastycznym sposobem aktywności ruchowej, zabawy i nauki innej niż dotychczas.

Tematem przewodnim kampanii z okazji obchodów Światowego Dnia Zdrowia 2017 jest depresja.

Depresja dotyka ludzi w różnym wieku, z różnych środowisk i mieszkających we wszystkich krajach. Jest przyczyną cierpień psychicznych i negatywnie wpływa na zdolność cierpiących na depresję osób do wykonywania nawet najprostszych codziennych czynności, a niekiedy prowadzi do zniszczenia relacji z rodziną i przyjaciółmi i niezdolności do pracy zarobkowej. Tematykę depresji przybliżyła nam koordynator ds.promocji zdrowia p.J.Gabryelczyk.