Obchody 100-lecia Niepodległości

Konkurs historyczny „17 Pułk Ułanów w drodze do niepodległości”.

8 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej w Bielawach odbyła się już VI edycja konkursu historycznego o Patronie szkoły -  17 Pułku Ułanów Wielkopolskich, tym razem pod tytułem „17 Pułk Ułanów w drodze do niepodległości”. W konkursie wzięli udział przedstawiciele klas IV-VII w składzie :

• Gabriela Borowiecka – kl. 4,
  • Julia Jaśniewska – kl. 5,
  • Natalia Marczewska – kl.6,
  • Julia Tokarska – kl. 7.

Konkurs miał formę dużej gry planszowej z udziałem publiczności. Uczestnicy zmagali się z różnorodnymi zadaniami, w zależności, na którym polu się zatrzymali. Były to: odpowiedzi na pytania dotyczące patrona, ułożenie puzzli, odgadnięcie miejsc związanych z 17 Pułkiem , skojarzenia, pieśni patriotyczne, przysłowia, szlak bojowy, odznaki pułkowe itp. Publiczność dopingowała swoich kolegów podczas trudnych zmagań z historią, a nawet pomagała. Bowiem każdy uczestnik mógł raz skorzystać z koła ratunkowego – „telefonu do przyjaciela”. Konkurs poprowadziła Wioletta Charucka (organizator), a w jury zasiadły Wiesława Kotecka – dyrektor szkoły, przewodnicząca, Nela Fierek (organizator), Anna Stawińska (przewodnicząca Rady Rodziców).

I miejsce zajęła Julia Jaśniewska ,

II miejsce - Natalia Marczewska,

III miejsce - Julia Tokarska,

IV miejsce - Gabriela Borowiecka.

Uczestnicy otrzymli nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców na apelu podsumowującym rok szkolny w czerwcu.